Andrea Schlossarek

Andrea SCHLOSSAREK

Director, Corporate Master Data Management, METRO AG

Andrea je odpovedná za řízení kmenových dat ohledně produktů, zákazníků a dodavatelů ve 26 zemích, kde METRO působí. METRO AG se sídlem v Düsseldorfu je mezinárodním lídrem ve velkoobchodě, zaměřující se na profesionální zákazníky v oblasti gastronomie, obchodu a služeb.  V České republice ji patří společnost MAKRO.

Andrea je v METRU od roku 2010. Před řízením dat vedla útvary Performance Improvement, Audit Management a Back Office v rámci Divize Corporate Internal Audit and Advisory, Security and Forensic.

V České republice pracovala pět let ve společnosti Ernst&Young jako manažerka interního auditu v Business Risk Services pro klienty z různých společností, zejména v oblasti energetiky, a mimo jiné se podílela i na několika nezávislých prověrkách kvality. Před poradenskou činností působila jako vedoucí interního auditu ve společnosti ČEPS, a.s. a po ukončení studia krátce působila na Ministerstvu Financí na odboru daňové integrace s EU.

Od roku 2004 – 2010 byla členkou Rady Českého institutu interních auditorů v pozici Vicepresident pro komunikaci a marketing a vedoucí Redakční rady časopisu Interní auditor.

Andrea vystudovala Právnickou fakultu University Karlovy a je majitelkou certifikace CIA and CRMA. Je vdaná a má tři děti. 

Proč jsou data nad zlato… i pro interní audit“

Co jsou kmenová data a proč je jejich řízení klíčové pro efektivní řízení společnosti, nejen v době digitalizace. Retrospektivní pohled na profesi a roli interního auditu od bývalého profesionálního interního auditora v době, kdy společnosti musí mít svá data 100 pod kontrolou, pokud chtějí využít příležitostí, které moderní technologie nabízí. Určité paralely interního auditu a řízení kmenových dat (master data management) – nutnost transparentnosti, struktury řízení, governance. Data jako příležitost pro interní audit.

Zpět na přednášející