Jasna Turković

Jasna TURKOVIĆ

Prezidentka, Chorvatský institut interních auditorů

Jasna Turković je úřadující prezidentkou IIA Chorvatsko a za posledních devět let manažerkou auditu v Nets CEE, společnosti zabývající se zpracováním plateb, která je součástí Nets Group, předního poskytovatele digitálních platebních služeb a souvisejících technologických řešení v celé Evropě se sídlem v Dánsku.

Většina jejích pracovních zkušeností je však spojena s nadnárodní farmaceutickou společností PLIVA, kde získala intenzivní znalosti v oblasti projektového řízení, hodnocení investic a interního poradenství. Pět let vedla divizi PLIVA IT jako jednu z nejlepších v Chorvatsku. Do světa interního auditu vstoupila v polovině roku 2000 a byla jmenována PLIVA CAE, a  dohlížela tak na auditní činnosti ve všech zemích, které provozují PLIVA, od USA přes země západní, střední a východní Evropy až po Kazachstán.

Jasna je jedním ze zakladatelů IIA Chorvatsko, která byla založena v roce 2006. Je aktivním účastníkem všech dvanácti dosud pořádaných konferencí IIA Chorvatsko, buď jako člen organizačního výboru, řečník nebo moderátor.

V minulých letech se jako přednášející účastnila konferencí pořádaných IIA Rakousko, IIA Bosna a Hercegovina, IIA Maďarsko, IIA Srbsko, IIA Slovinsko a IIA Severní Makedonie, jakož i na dalších finančních a auditních akcích pořádaných v Chorvatsku. Je také jednou z lektorů programu certifikace místního interního auditu pořádaného Chorvatskou asociací účetních a finančních pracovníků.

Zpět na přednášející