Martin Wiedemann

Martin Wiedemann

Partner, EY

Martin Wiedemann je partnerem společnosti EY Stuttgart v Německu s dlouholetými zkušenostmi v oblasti auditu a poradenství místním i mezinárodním společnostem. Je odborníkem v oblasti implementace, vedení a výkonu interního auditu a systémů vnitřní kontroly a řízení rizik. Martin odpovídá za služby interního auditu na úrovni EMEIA (Evropa, Střední východ a Indie). Má více než 28 let praxe a v EY pracuje od roku 1999. Je také certifikovaným interním auditorem (CIA) a certifikovaným posuzovatelem kvality interního auditu.

Martin založil a vedl EY Risk Services v Kataru (2004) a CIS (2005-2008) a nyní vede praxi interního auditu EMEIA. Vede různé týmy EY, které zajišťují outsourcing a co-sourcingové služby pro funkce interního auditu v automobilovém, chemickém, sektoru technické infrastruktury a výrobním sektoru. Byl také vedoucím týmu při provádění funkčního hodnocení výkonnosti významných společností v Německu, Kataru a Rusku.

Martin je také globálním vedoucím projektu EY pro vytvoření plně digitalizované funkce interního auditu.

„Digitalizace a její efekty na interní audit‘‘

Jak se vyvíjí role interního auditu ve světle narušení způsobených digitalizací?

Rizika spojená s digitalizací nutí organizace zvažovat transformaci. Podniky se musí vypořádat s problémy způsobenými digitální revolucí: přechod k digitálním procesům a obchodním modelům; komplexní regulační dohled; šíření sociálních médií a ničivé nové technologie, které podporují zvýšené propojení a poptávku po nových dovednostech. IA musí vyhodnotit, je-li funkce připravena k digitalizaci, vést „digitální cestu“ pro organizaci a přijmout výzvu k dodání komplexnějších řešení?

Prezentace upozorňuje na to, jak musí funkce interního auditu aktivně vystupovat a reagovat na digitální revoluci. Je navržena tak, aby byla provokativní. Naším cílem je stimulovat nové myšlení a čelit současným paradigmatům. Cesta každé organizace bude jiná a jedinečná.

Zpět na přednášející